לימוד ברידג' – איך לבצע משחק ב – NT

משחק ברידג' 

ברידג' למתחילים ובינונים

איך לבצע משחק ללא שליט

טיפים למשחק ב-NT

  1. ספרו את הלקיחות הבטוחות שלכם. – לקיחה בטוחה היא לקיחה שאנו יכולים לקחת בלי למסור את היד למתנגדים.
  2. אם אין לכם מספיק לקיחות בטוחות לביצוע החוזה, חפשו סדרה ארוכה שחסרים בה A או K או שניהם יחד, לקיחות שאתם עלולים להפסיד בכל מקרה ולאחר שתמסרו לקיחה או שניים ליריב ישארו לכם מספר לקיחות .
  3. תמיד שחקו קלפים גבוהים מהיד הקצרה כדי שישארו לכם קלפים נמוכים לעלות לסדרה הארוכה. בדוגמה: נתחיל עם ה-Q דיימונט היריבים יקחו עם ה – A כשהיד תחזור אלינו נמשיך ב-9 דיימונט לאחר שהיד תחזור אלינו נשחק 6 דיימונט וניקח 4 לקיחות בדיימונט.

דוגמא :

      W                 E

♠ AKQ              ♠ 95

♥ K63               ♥ A95

♦ Q96               ♦ JT8743

♣ J843             ♣ AK

1.  ספור את הלקיחות הבטוחות. בסדרת הספייד יש לנו 3 לקיחות בטוחות. בסדרת ההרט יש לנו 2 לקיחות בטוחות בסדרת הדיימונט אין לנו לקיחות בטוחות כי נצטרך למסור את 2 הלקיחות הראשונות ליריבים. בסדרת הקלאב יש לנו 2 לקיחות בטוחות. סכ"ה יש לנו 7 לקיחות בטוחות. לכן אסור לנו לקחת מיד את הלקיחות הבטוחות. אם ניקח מיד את הלקיחות הבטוחות בסדרת הספייד ליריבים ישארו 8 ספיידים וכאשר ניתן להם את הA  דיימונט הם ימשיכו ויקחו עוד 2-3 לקיחות בספייד גם בשאר הסדרות אסור לנו לקחת את הלקיחות הבטוחות כי אנחנו מפתחים למתנגדים לקיחות  כי יש להם יותר קלפים מאשר לנו.
2.  הגבהה סדרה ארוכה. שים לב לסדרת הדיימונט אם בתחילת המשחק נשחק דיימונט גבוה כדי שהיריבים יוציאו את ה – A דיימונט עדיין יש לנו עוצרים בכל שאר הסדרות . כשנקבל את היד בסדרה אחרת נמשיך לשחק J דיימונט כל עוד יש לנו עוצרים בשאר הסדרות כשהיד תחזור אלינו בסדרה אחרת ניקח עוד 4 קלפים בדיימונט. (שים לב לשחק תמיד קלפים גבוהים מהיד הקצרה כדי למנוע חסימה בסדרה.) ניקח 7 לקיחות מהקלפים הבכירים שלנו ועוד 4 לקיחות שפיתחנו מסדרת הדיימונט.

ברידג' לצעירים ומבוגרים

ברידג' משחק מחשבה למוח